Pytanie o książkę: Evening is the whole day, Preeta Samarasan [Malezja]

Kasia B. zadała pytanie odnośnie jednej książki dotyczącej Malezji. Pomyślałam, iż przeniosę wątek do osobnej notki, dzięki czemu zostanie bardziej zauważony i może więcej osób wyrazi swą opinię, doradzając lub odradzając Kasi ten tytuł.

Pytanie:

„Kupiłam wczoraj Evening is the whole day P. Samarasan (Malezja) i zastanawiam się, czy ktoś może czytał. Przeczytałam pierwszych kilka stron i jak na razie język jest bardzo poetycki. Ktoś coś słyszał?”

Odpowiedź Chihiro:

„Kasiu, ja kiedyś wypożyczyłam tę powieść z biblioteki, ale nie przebrnęłam – po lekturze jakichś 20 stron oddałam ją nieprzeczytaną z powrotem. Nie zainteresowała mnie w ogóle, to chyba ten język wydał mi się zbyt poetycki, mimo że opis na okładce zachęcał. Chyba trafiłam na zły moment, nie ośmielę się powiedzieć, że książka jest zła (szczególnie, że jej nie czytałam). Może kiedyś jeszcze po nią sięgnę. Ciekawa jestem Twojego zdania, zaczęłaś już czytać?”

***

Dołączycie do dyskusji? Znacie? Polecacie? Czy lepiej sobie książkę darować?

Reklamy
Poprzedni wpis
Dodaj komentarz

4 Komentarze

  1. Ciekawe, czy będą jeszcze wpisy?

    Odpowiedz
  2. @5000lib
    Blog był platformą dla wyzwania czytelniczego, które trwało rok. Wisi tu sobie w sieci jako ściąga dla ewentualnych zainteresowanych literaturą azjatycką :) Nie ręczę, że wszystkie recenzje są dostępne pod linkami, bo blogi znikają, a wraz z nimi teksty.

    Czasem chodzi mi po głowie, czy zrobić drugą edycję wyzwania – została wszak Azja Środkowa i Bliski Wschód, ale sama nie wiem. Byliby chętni? Miałabym siły się tym zająć? Zobaczymy, nie mówię nie ;)

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: